Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Tahmini okuma süresi: 4 dakika

 

Aktif International Hastanelerinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

 

Aktif International Hospital’da Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp bölümümüz, geleneksel şifa uygulamalarını modern tıbbi bakımla bütünleştiren çeşitli terapiler sunmaktadır. Optimum sağlık ve zindeliğe ulaşmak için insanı bütünüyle (beden, zihin ve ruh) tedavi etmeye odaklanıyoruz.

Sağlık Hizmetlerinde Bütünleştirici Yaklaşımımız

Yaklaşımımız bütünleştirici ve bütünseldir; vücudun doğal sistemlerinin dengesini ve uyumunu vurgular. Hastalığın hem semptomlarını hem de altta yatan nedenlerini ele alan kapsamlı bir tedavi deneyimi sağlamak için geleneksel ve tamamlayıcı tedavileri geleneksel tıpla birleştiriyoruz.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Terapi Çeşitleri

Hizmetlerimiz arasında akupunktur, bitkisel ilaç, homeopati, naturopati, kayropraktik bakımı ve meditasyon ve yoga gibi zihin-beden terapileri gibi çeşitli terapiler yer almaktadır. Bu terapiler çok çeşitli koşulları tedavi etmek, semptomları yönetmek, stresi azaltmak ve genel refahı arttırmak için kullanılır.

Kişiselleştirilmiş Tedavi Planları

Her hastanın benzersiz olduğunun ve sağlık ihtiyaçlarının da benzersiz olduğunun bilincindeyiz. Uygulayıcılarımız, her hastanın bireysel sağlık hedeflerine ve koşullarına göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş tedavi planları geliştirmek için her hastayla yakın işbirliği içinde çalışır.

Deneyimli Uygulayıcılardan Oluşan Ekibimiz

Ekibimiz, çeşitli geleneksel ve tamamlayıcı tıp disiplinlerinde uzman, deneyimli uygulayıcılardan oluşmaktadır. Kendi alanlarındaki en son araştırma ve gelişmelerden haberdar olarak güvenli, etkili ve hasta odaklı bakım sağlamaya kararlıdırlar.

Geleneksel Tıp ile Sinerji

Geleneksel, tamamlayıcı ve konvansiyonel tıp arasındaki sinerjiye inanıyoruz. Uygulayıcılarımız, hastalarımıza koordineli ve kapsamlı bakım sağlamak için Aktif International Hospital’daki diğer tıp uzmanlarıyla işbirliği yapmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Geleneksel ve tamamlayıcı tıptan hangi koşullar faydalanabilir?

Bu terapiler, kronik ağrı, strese bağlı bozukluklar, sindirim sorunları ve daha fazlasını içeren çok çeşitli rahatsızlıklara fayda sağlayabilir.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp güvenli midir?

Güvenlik önceliğimizdir. Tüm tedavilerin güvenli ve alandaki en iyi uygulamalara uygun olarak sunulmasını sağlıyoruz.

Hangi tedavinin benim için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?

Uygulayıcılarımız sağlığınızın kapsamlı bir değerlendirmesini yapacak ve sizin için en uygun tedaviyi belirlemek için çeşitli tedavi seçeneklerini tartışacaktır.

Bu tedaviler geleneksel tıbbi tedavilerin yanında kullanılabilir mi?

Evet, birçok geleneksel ve tamamlayıcı tedavi, geleneksel tıbbi tedavilerle birlikte güvenle kullanılabilir.

Bu tedavilerin sonuçlarını görmek ne kadar sürer?

Sonuçların görülme süresi tedaviye ve bireyin durumuna bağlı olarak değişebilir. Bazı hastalar iyileşmeleri nispeten hızlı bir şekilde fark ederken, diğerleri daha uzun bir sürede fayda görebilir.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetlerine erişim için sevke ihtiyacım var mı?

Genellikle sevk gerekli değildir ancak yeni bir tedaviye başlamadan önce birinci basamak doktorunuza danışmanızı öneririz.

Birim Doktorlarımız