Biorezonans Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tahmini okuma süresi: 4 dk 33 sn

 

Biorezonans Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Biorezonans, vücudunuzun enerji alanına etki eden güçlü bir terapidir. Biorezonans, sağlıksız hücrelerin veya organların DNA hasarı nedeniyle değişmiş elektromanyetik dalgalar yaydığı fikrine dayanır. Hücrelerinizin her biri enerjiden oluşur ve bu vücudunuzun kendi manyetik veya ‘biyomanyetik’ alanına sahip olduğu anlamına gelir. Bu biyomanyetik alandaki dengesizlikler de vücutta sorun teşkil eden belirtilere katkıda bulunabilir. Biorezonans, bir rahatsızlığın altında yatan nedeni çözmek için vücudun biyomanyetik alanını hedef alır.

Biorezonans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biorezonans, herhangi bir rahatsızlığın kaynağını belirlemek için vücudunuzun biyomanyetik alanını veya frekanslarını ölçerek çalışır. Ameliyatsız bir tedavi olan biorezonans terapisinde elektrotlar cildinize yerleştirilir ve bunlar elektromanyetik sinyaller yayan bir makineye bağlanır. Bu noktada makine aslında vücudunuza hafif bir dürtü gönderir. Hücreleriniz dengeli ve sağlıklıysa, makine geri gelen net bir sinyali okuyacaktır. Diğer yandan vücudunuzun biyomanyetik alanında herhangi bir bozukluk varsa, geri dönen sinyal çok daha zayıf olacaktır.

Makine, çeşitli geri dönen sinyallerin ne anlama geldiğini anlayabilmesi için binlerce farklı frekansla programlanmıştır. Örneğin bir frekans, karaciğer hücrelerinizde bir sorun olduğu anlamına gelebilirken, diğeri bir virüs veya alerjene işaret edebilir.

Gittikçe daha fazla sinyal geri geldikçe, sistem vücudunuzda neler olup bittiğine dair bir resim oluşturmaya başlar. Kapsamlı bir vaka geçmişi ve mevcut semptomlarınızın bir değerlendirmesi ile birlikte bu bilgiler, inatçı sağlık sorunlarının altında yatan ve önceden tespit edilemeyen nedenlerin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabilir.

Biorezonans, sorunu saptamanın yanı sıra dengeyi yeniden sağlamak için de kullanılabilir. Makine, vücudun biyomanyetik alanını sıfırlamaya yardımcı olmak için karşı frekanslar yayabilir.

Biorezonans Tedavisi Ne İşe Yarar?

Biorezonansın faydaları hakkında yapılan araştırmalara göre bu tedavi yöntemi şu sorunlar için kullanılabilir;

Fibromiyalji: Bir Rus çalışmasına göre, iki grup fibromiyalji hastası karşılaştırıldı. Bir grup manuel terapi ve masaj ile tedavi edilirken, diğer gruba manuel terapi ve masajın yanı sıra biorezonans uygulandı. Biorezonans terapisi uygulanan grup daha hızlı bir iyileşme yaşadı ve terapötik etki de daha uzun sürdü.

Aşırı antrenman ve yorgunluk:  60 sporcu üzerinde yapılan bir başka çalışma, biorezonans tedavisi uygulanan kişilerde daha fazla iyileşme görüldüğünü ortaya çıkarmıştır. Biorezonansın kan basıncını normalleştirmeye ve sporcuların stres tepkisini yeniden dengelemeye yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Mide ağrısı: Biorezonans tedavisi alan 10 kişi ile tedavi almayan 10 kişiyi karşılaştıran küçük bir Alman çalışmasında, araştırmacılar biorezonansın açıklanamayan mide ağrısını önemli ölçüde azalttığını buldular.

Sigara bağımlılığı: 2014 yılında, 190 sigara kullanan kişi ile gerçekleştirilen bir çalışma, sadece bir seans biorezonans tedavi uygulananların, bir yıl sonra sigarayı başarılı bir şekilde bırakma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu.

Alerjiler: Çalışmalara göre biorezonansın astım ve egzama gibi alerjik semptomları iyileştirebileceği ortaya çıkmıştır.

Biorezonans Terapisinin Faydaları

Biorezonans terapisinin bir sonucu olarak, zayıflamış bir organ normal işleyişi için gerekli olan enerjiyi alır ve bu enerji geniş bir ölçekte yeniden dağıtılır ve etkilenen organların çalışabilirliği geri kazanılmış olur. Aynı zamanda biorezonans terapisinin aşağıdakiler de dahil olmak üzeri birçok faydası vardır;

 • Non-invazivdir ve yan etkisi yoktur.
 • İlaç ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur.
 • Ruh halini ve tutumu iyileştirir.
 • Birçok hastalık için yararlı bir teşhis aracıdır.
 • Viral enfeksiyon vakalarını azalttığı kanıtlanmıştır.
 • İlaçsız bir tedavi olduğu için diğer tedavilerle birlikte zararlı etkileşim riski olmadan kullanılabilir.
 • Cerrahi prosedürler de dahil olmak üzere yaralanmaların iyileşmesini hızlandırır.

Biorezonans Tedavisinden Kimler Faydalanabilir?

Biorezonans, sağlığın az keşfedilmiş bir yönünü -biyomanyetik alan veya frekans- araştırdığı için, bazı sağlık sorunlarının belirtilerini anlamaya ve etkili bir tedavi uygulamaya yardımcı olabilir. Ameliyatsız ve ağrısız bir tedavi olan Biorezonans aslında herkes için uygun olsa da aşağıdaki durumlarda çok daha etkilidir;

 • Depresyon
 • Endişe
 • Travma
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Açıklanamayan hastalık
 • Lyme hastalığı
 • Fibromiyalji
 • Artrit

Aktif International Hastanesi’ndeki tüm tedavi yaklaşımlarında olduğu gibi, biorezonansın amacı da vücudunuzun doğal dengesini geri kazanmasına yardımcı olmaktır, böylece daha sağlıklı olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Yazar: Ali Zaimoğlu

Ali ZAİMOĞLU