Biorezonans Alkol Tedavisi

Biorezonans Alkol Tedavisi

Alkol bağımlılığı çok yaygındır ve son derece zararlı olabilir. Bu durum yalnızca sürekli alkole yönelen tek bir kişiyi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda etrafındakileri de etkileme eğilimindedir. Üsküdar Özel Aktif International Üsküdar Hastanesi biorezonans tedavisi, hastanın hayatındaki bir dizi başka değişiklikle birlikte, alkolü hayatından çıkarmayı ve sağlıklı bir yaşam tarzına başlamayı kolaylaştırabilecek bütünsel bir tedavi seçeneğidir.

Alkol Kullanım Bozukluğu Nedir?

Ara sıra alkollü bir içecek almak kesinlikle zararlı değildir. Şarap gibi bazı alkol türlerinin vücuda katkıda bulunabilecek faydaları vardır. Örneğin şarabın zengin miktarda antioksidan içerdiği bilinir, bağışıklık sistemine yardımcı olabilir kardiyovasküler hastalık için faydalı olduğu öne sürülmüştür.

Kişi çok sık alkol almaya başladığında ve kendini kontrol edemediğinde sorunlar gelişmeye başlayabilir. Aşırı alkol tüketimi, genellikle kısa bir süre içinde beş kadeh ya da bardaktan başka fazla içki içmek olarak tanımlanır.

Alkol Bağımlılığının Tehlikeleri

Bazı alkollü içecek türleri insan vücudu üzerinde faydalı etkiler yaratabilirken, aşırı alkol kullanımı kişinin sağlığına zararlı olabilir. Alkol insan vücudunun birçok bölümünü etkileyebilir ve zararlı etkilere yol açabilir. Alkolün vücutta, özellikle yoğun kullanımda ortaya çıkarabileceği etkilerden bazıları şunlardır:

  • Beynin yapısı olumsuz etkilenebilir, bu da davranışta olumsuz değişikliklere ve ayrıca ruh hali ile ilgili sorunlara yol açabilir.
  • Alkol kalbe zarar verebilir ve kişinin felç geçirme riskini artırabilir.
  • Karaciğer aşırı alkol kullanımından büyük ölçüde zarar görebilir ve siroz, karaciğer hastalıkları, alkolik hepatit ve fibroz gibi sorunlara neden olabilir.

Biorezonans Alkol Tedavisi Nedir?

Alkol bağımlılığını yenmek için mücadele eden hastalar için Üsküdar Biorezonans tedavisinin kullanılması yardımcı olabilir. Biorezonans tedavisi, vücudun yaydığı doğal elektromanyetik dalgaları okumak için kullanılır. Bu terapötik prosedür sırasında kullanılan cihaz daha sonra vücuttaki “sağlıksız” dalgaları tespit edebilir ve konumlarını tam olarak belirleyebilir. Bu akılda tutularak, aparat vücutta toksinlerin biriktiği bölgeleri ve aşırı alkol tüketiminden etkilenen bölgeleri belirlemeye yardımcı olmak için kullanılabilir.

“Sağlıksız” dalga formları daha sonra tersine çevrilir ve vücuda geri gönderilir. Buradaki fikir, vücudun doğal detoksifikasyon ve iyileşme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olmaktır. Böylece sistemdeki alkolden kurtulmak daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

Biorezonans alkol tedavisi ideal olarak detoks planı gibi diğer stratejilerle birleştirilmelidir. Bu, vücudu birikmiş toksinlerden arındırdığı bilinen sebzeli bir dizi meyve suyunu içerebilir. Alkolün kesilmesine yardımcı olmak için Biorezonans tedavisinin kullanıldığı dönemde su alımının arttırılması da tavsiye edilir.

 

Yazar: Ali Zaimoğlu

Ali ZAİMOĞLU