Genel Cerrahi

Tahmini okuma süresi: 4 dakika

Aktif International Hastaneleri’de Genel Cerrahi

 

Aktif International Hospital’ın Genel Cerrahi bölümü, çeşitli durumların tedavisinde çok çeşitli cerrahi prosedürler sunmaktadır. Yetenekli cerrahlarımız, hasta güvenliğine, hassasiyete ve hızlı iyileşmeye odaklanarak hem geleneksel hem de minimal invaziv ameliyatları gerçekleştirme konusunda deneyimlidir.

Cerrahi Bakım Yaklaşımımız

Cerrahi bakımda hasta merkezli bir yaklaşımı vurgulayarak her hastanın kendine özgü ihtiyaçlarının ve kaygılarının ele alınmasını sağlıyoruz. Cerrahlarımız iyileşme süresini kısaltmak ve sonuçları iyileştirmek için en son teknikleri ve teknolojileri kullanıyor. İlk danışmadan iyileşmeye kadar kapsamlı bakım sağlamaya kararlıyız.

Geniş Cerrahi İşlem Yelpazesi

Bölümümüz apendektomi, kolesistektomi, fıtık onarımı, gastrointestinal ameliyatlar ve daha fazlasını içeren çeşitli cerrahi prosedürlerde uzmanlaşmıştır. Elektif ameliyatların yanı sıra acil ve acil durum prosedürlerini de ele alıyoruz.

Ameliyatınıza Hazırlık

Ameliyat öncesi hazırlık ameliyatın başarısı açısından çok önemlidir. Ekibimiz, hazırlık süreci boyunca oruç tutma, ilaç tedavisi yönetimi ve ameliyat öncesinde, sırasında ve sonrasında neler beklenmesi gerektiğine ilişkin yönergeler de dahil olmak üzere ayrıntılı talimatlar ve destek sağlar.

İleri Cerrahi Teknik ve Teknolojiler

Hastalara daha küçük kesiler, daha az ağrı ve daha hızlı iyileşme süreleri ile daha az invaziv seçenekler sunmak için laparoskopik ve robotik cerrahi dahil en son cerrahi teknikleri kullanıyoruz. Ameliyathanelerimiz en yüksek güvenlik ve bakım standartlarını sağlamak için ileri teknolojiyle donatılmıştır.

Nitelikli Cerrahlardan Oluşan Ekibimiz

Genel cerrahlarımız kurul onaylıdır ve çok çeşitli cerrahi prosedürlerde geniş deneyime sahiptir. Hepsi olağanüstü hasta bakımı sağlamaya kendini adamış anestezistler, hemşireler ve teknisyenlerden oluşan bir ekip tarafından desteklenmektedir.

Ameliyat Sonrası Bakım ve İyileşme

Ameliyat sonrası bakım hizmetlerimizin önemli bir parçasıdır. Sorunsuz ve başarılı bir iyileşme sağlamak için kapsamlı ameliyat sonrası talimatlar, ağrı yönetimi, yara bakımı ve takip randevuları sağlıyoruz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Genel cerrahide ne tür durumlar tedavi edilir?

Genel cerrahi, öncelikle karın, sindirim sistemi, endokrin sistemi ve cildi içeren çok çeşitli koşulları kapsar.

Ameliyata ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?

Cerrahi ihtiyaç, kapsamlı bir tıbbi değerlendirme, teşhis testleri ve durumunuzun ciddiyetine göre belirlenir.

Ameliyatla ilişkili riskler nelerdir?

Tüm ameliyatların riskleri olsa da, gelişmiş cerrahi teknikler ve ameliyat öncesi kapsamlı değerlendirmelerle bunları en aza indiriyoruz. Konsültasyonunuz sırasında olası riskler tartışılacaktır.

Ameliyat sonrası iyileşme ne kadar sürer?

İyileşme süresi ameliyatın türüne ve bireysel faktörlere bağlı olarak değişir. Ekibimiz kişiselleştirilmiş bir kurtarma planı sağlayacaktır.

Ameliyattan sonra aynı gün evime dönebilir miyim?

Bazı minimal invazif işlemlerde hastalar aynı gün evlerine gidebilirler. Ancak daha karmaşık ameliyatlar hastanede kalmayı gerektirebilir.

Ameliyata hazırlanmak için ne yapmalıyım?

Hazırlık, oruç tutma, ilaçların ayarlanması ve ameliyat sonrası bakım ve ulaşımın ayarlanması gibi ameliyat öncesi talimatların izlenmesini içerir.

Birim Doktorlarımız