Led Maske

Led Terapi Maske Nedir?

Son yıllarda en çok popüler olan bir yöntemdir. Led terapi maske ile dört farklı renk ışığından yararlanılarak cilt hasarların giderilmesinde kullanılır. Gençlik ışığı olarak da bilinen bu yöntemin cilde herhangi bir yan etkisi yoktur. Akne bakımında, güneş lekelerinde, ciltteki derin kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Hemen hemen her cilt tipine ayrı ayrı işlem uygulanan bir yöntemdir. Her cilt hasarına karşı farklı bir ışık uygulaması yapılır. Bu işlemin ardından kişi günlük yaşantısını aksatmadan devam edebilir.

Led Terapisi Hangi Durumlar İçin Kullanılır

Her türlü cilt ve doku hasarların giderilmesinde kullanılır. Led terapisi anti aging ve derin kırışıklıklarda oldukça etkilidir. Özellikle iyileşmeyen sedef hastalığı, siğil ve akne bakımların da oldukça etkilidir. Ayrıca güneş lekelerinin giderilmesinde de kullanılan bir yöntemdir.

Led Terapisinin Işık Renkleri Nelerdir

Sarı ışık: Cildin kan dolaşımını hızlandırıp detoks etkisi oluşturur. Ayrıca cilt kızarıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Kırmızı ışık: Derin kırışıklıkların giderilmesinde ve hasarlı dokuların bakımında uygulanır. Ayrıca gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılır.

Mavi ışık: Hassas cilt tipine uygulanan bir ışık yöntemidir. Akne bakımında kullanılır.

Yeşil ışık: Zamanla oluşan cilt lekelerin açılmasında kullanılan bir yöntemdir. Led terapisi cilt hasarların giderilmesinde en çok tercih edilen bakım yöntemidir. Bu işlem uygulanan kişi aynı gün rutin işlerini yapıp günlük hayatına devam eder.

 

Yazar: Ekrem Güldaş

Ekrem Güldaş