Hollywood Cilt Bakımı

Hollywood Cilt Bakımı

 

Hollywood cilt bakımı, halk arasında kullanılan bir tabir olarak bilinirliği gittikçe artan bir kavramdır. Bu bakım türüne rağbet de doğru orantılı olarak artmaktadır. Hollywood cilt bakımı yaptıranlar, uygulamadan oldukça memnun kalmaktadırlar.

Hollywood cilt bakımı, aslında hydrafacial cilt bakımıdır. Hatta bu yüzden hydrafacial hollywood cilt bakımı olarak da anılmaktadır. Temelde diğer cilt bakımları gibi cildin daha sağlıklı, genç ve güzel görünmesi için yapılmaktadır. Ancak uygulama ve sonuç noktasında klasik cilt bakımından önemli farkları bulunmaktadır.

Hollywood Cilt Bakımı Nedir? Hollywood Cilt bakımı Ne İşe Yarar?

Hydrafacial cilt bakımı nedir? Sorusu, işlemi yaptırmayı düşünenlerin merakını cezbetmektedir. Bu bakım, cildi yenilemeyi hedeflemektedir. Bunun için de cildin üst kısımlarında biriken ölü deri tabakasından kurtulmak gerekmektedir.

Hydrafacial, cildin/vücudun ihtiyaç duyabileceği tüm bakımların tek evrede yapılabilmesine olanak veren çoklu bir işlemdir. Her güzellik salonu, bu işlemi yapmamaktadır.

Hollywood ışıltısı nedir? 

İşlem sonrasında sahip olunan parlak ve ışıltılı cilt için kullanılan bir tabirdir. Bu cilt bakımı en çok vücudun,

  • Yüz ve alın kısmına
  • Boyun bölgesine
  • Dekolte bölgelerine

uygulanmaktadır.

Cilt yenileme, cilt lekeleri ve aknelerin giderilmesinde de arzu edilen sonuçların alınmasında etkili bir tekniktir.

Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Holywood tipi cilt bakımında, klasik bakımda olduğu gibi cilde buhar verilerek gözenekler sıkılmaz. Bu nedenle ciltte kızarıklık oluşmaz. Basınçlı püskürtme yapabilen bir başlık aracılığıyla derinlemesine cilt temizliği sağlanabilmektedir. Siyah noktalar, yağ tabakası (sebum) ve ölü deri hücreleri temizlenmektedir.

Cihaz yardımıyla yapılan derinlemesine temizlikten sonra tıkalı gözenekler açılmaktadır. Bu gözenekler üzerine çeşitli karışımlar sürülerek cildin beslenmesi ve nemlenmesi sağlanmaktadır. UV ışık yayan sistemler kullanılarak bakım desteklenmektedir.

Hollywood cilt bakımının bazı avantajları aşağıdaki gibi özetlenebilmektedir:

  • Yaşlanma karşıtı bir uygulamadır ve derinlemesine temizlik sağlamaktadır.
  • Ağrısız ve iğnesiz, yenilikçi bir uygulamadan faydalanılmaktadır.
  • İhtiyaç duyulan çoklu bakımlar tek seansta yapılabilmektedir
  • Ciltteki canlılığın ve parlaklığın artışı tek seferde fark edilmektedir.

 

Yazar: Ekrem Güldaş

Ekrem Güldaş