Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Birçok insan vücudunda ve yüzünde olan sorunları ya da sorun olarak düşündüğü rahatsızlıklarını ameliyatsız bir şekilde uygulanabilen basit estetik operasyonlarla düzelttirebilmektedir. Bu operasyonlar kolay ulaşılabildikleri için popüler hale gelmektedir. Ayrıca günümüz şartlarında bu küçük operasyonlar oldukça kolay ve güvenli uygulanmaktadır.  Bu operasyonların popüler olması ve örneklerine sıkça rastlanması insanların bu uygulamalara güvenini arttırmaktadır.

Bu operasyonlardan biri de güzellik anlayışımızda önemli bir yere sahip olan gözlerin ve göz çevresinde oluşan kırışıklık, çöküntüler, gözaltı torbaları ve göz altı morlukları gibi sorunları ortadan kaldıran göz altı ışık dolgusu operasyonudur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Birçok insan göz altında oluşan moruklar, kırışıklıklar, çökme ve kahverengi halkalanmalardan rahatsızlık duymakta ve bunun için tedavi yöntemleri aramaktadır. Bu gibi sorunlar için göz altı ışık dolgusu cildi güzelleştirerek ve cildi pürüzleştirerek ışığın daha iyi yansıması için cildin derinliğinde bulunan hidrasyon seviyesi artırır. Göz altı ışık dolgusu göz altındaki cildi aydınlattığı, pürüzsüzleştirdiği, güzelleştirdiği ve ışığı yansıttığı için göz altı ışık dolgusu isimini almıştır. İnsanlar arasında popüler olan göz altı ışık dolgusu tedavisi birçok insanın göz altında oluşan sorunlar için tercih ettiğini görmekteyiz.   Göz altı ışık dolgusu tedavisinin çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de ameliyatsız ve güvenli bir şekilde hızlı uygulanıyor olmasıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

Vücudumuzda hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu asit su tutucu özelliğinden dolayı çildi nemli tutarak cildin parlak ve canlı kalmasını sağlar. Ancak insanlarda yaşın ilerlemesiyle birlikte bu asit azalmaktadır. Bundan dolayı da cilt artık canlılığını, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını kaybetmektedir. Göz altında oluşan kahverengi halkalar, göz altı morluklar, kırışıklık, çökme gibi bir çok problem özellikle otuz yaşın üstündeki kadın ve erkeklerde de görülmektedir.

Sağlık alanında yaşanan gelişmelere de bakıldığında artık göz altı ışık dolgusu gibi operasyonlar oldukça kolay uygulanmaktadır. İnsanlar da yaşadıkları sağlık problemlerin ortadan kalkmasını istedikleri ve estetik kaygıları da arttığı için estetik operasyonlar daha sıcak gözle bakmaya başladılar. Bu nedenle de göz altı ışık dolgusu yaptırmaktadırlar. Genel olarak bu gibi estetikleri kadınların yaptığı düşünülse de bu doğru değildir. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de göz altı ışık dolgusu tedavisi gibi operasyonları yaptırmaktadır.

Göz altında oluşan problemler kişiden kişiye değişse de çoğunlukla bunların nedeni genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bu gibi estetik operasyonların da popüler olmasıyla insanlar yüzlerinde rahatsız oldukları sorunlarla yaşamlarına devam etmek istemedikleri için özellikle ameliyat gerektirmeyen estetik operasyonlara başvurarak çözüm bulmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu da hem insanların güvenlik açısından rahat olmaları hem de çabuk sonuç almalarından dolayı çokça tercih edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu yapılmadan önce diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi yapılacak operasyon için uygun ortam hazırlanır. Öncelikle hastaya muayene uygulanarak ihtiyaçları belirlenir. Operasyonun yapılmasında karar verildikten sonra işlemler başlatılır. Operasyondan önce operasyonun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için göz çevresi temizlenir ve hastanın yüzü estetik operasyona hazır hale getirilir. Sonrasında ise göz çevresine düşük bir miktarda anestezi uygulanır.

Göz altı ışık dolgusu dudak ve yüz dolgusuna benzemektedir ve u tedavi yönteminde de küçük ince uçlu iğnelerle enjeksiyon işlemi uygulanarak yapılır. Enjeksiyonla cildin derinlerinde bulunan hyalüronikasitin sağladığı hidrasyon seviyesi artırılarak göz altındaki cildin parlaklığı ve pürüzsüzlüğün sağlanması amaçlanır. Böylelikle cilt genç ve estetik bir görünüme kavuşur.

Göz altı ışık dolgusunu diğer estetik operasyonlardan farklı yapan unsur; yapılan dolgu derinin altına yapılmayıp bu dolgu kemiğin üstüne uygulanan ameliyatsız bir estetik operasyon olmasıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz altı ışık dolusu kolay uygulanan bir estetik operasyondur. Ameliyatsız bir işlem olduğu için daha hızlı ve güvenli bir sonuç alınmaktadır. Günümüzde estetik operasyonlara karşı insanların korkuları her ne kadar azalmış olsa da operasyon öncesi tedirginlikleri devam edebilmektedir. İşlem yapılan bölge yüz olduğu için estetik operasyon sonrasında vücutta kalıcı hasarın olması ve estetik işleminde istenilen sonuca ulaşamaması gibi kaygılar oluşabilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu yaptırmadan önce kişi önce bu operasyonun yapılacağı yerin güvenilirliği ve işlemi uygulayacak kişilerin uzman olup olmadığı araştırılmalıdır. Bununla birlikte kullanılacak cihazların kalitesi hakkında bilgi edinmeli ve buna göre işlem yaptırmalıdır.

Eğer sizin de göz altınızda; morluklar, çöküntüler, kahverengi halkalanmalar ve kırışıklar varsa ve bu sizi huzursuz ediyorsa Üsküdar Özel Aktif International Üsküdar Hastanesi doktorlarına muayene olabilir ve tedavi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusunu Kimler Yaptırmaktadır?

Göz altı ışık dolgusu günümüzün güzellik anlayışında hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir tedavi yöntemidir. Her iki kişiden birinin göz altı morlukları, kahverengi halkalanmaları ve kırışıklık problemi görülmektedir. Bu problemlerden rahatsız olan ve daha genç bir görünüm elde etmek isteyen kişiler göz altı ışık dolgusu tedavisini tercih edebilmektedir. Bu nedenle de bu tür sorunları yaşayan ve tedaviye uygun olan herkesin göz altı ışık dolgusu yaptırmasında bir sakınca görülmemektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle göz altı ışık dolgusu yaptıran kişilerin doktorlarının önerdiği şekilde hareket etmeleri ve talimatları uygulamaları gerekmektedir. Nelerin yapılıp yapılamayacağı konusundaki noktalar dikkate alınıp uygulanmalıdır. Bunların yanında genellikle göz altı ışık dolgusu yapan kişilerin operasyondan sonra iki hafta birçok konuda hassas ve titiz davranması gerekmektedir. Operasyon sonrası dikkat edilecek noktalar şu şekildedir:

  • Göz altı ışık dolgusu tedavisinden buz uygulaması yapıldığı için uygulamadan sonraki birkaç gün sıcak suyla duş alınmaması gerekmektedir.
  • Göz altı ışık dolgusu tedavisi için uygun bir zaman seçilip, tedaviden sonra aşırı soğuk ve sıcağa maruz kalınmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Göz altı ışık dolgusu tedavisinden sonra aşırı hareket ve ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcı?

Göz altı ışık dolgusu tedavisinin kalıcılığı kişinin göz altında yaşadığı probleme bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ama kalıcılık süresi ortalama olarak 12-18 ay arasındadır.

Göz altı ışık dolgusu kimlere yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu tedavisi 18 yaşından büyük ve uygulamada kullanılan malzemelere alerjisi olmayan herkese yapılabilir.

Göz altı ışık dolgusu kaç seanstır?

Göz altı ışık dolgusu tedavisi seans seansı değişmekte olup genellikle üç hafta aralıklarla üç seans sürmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu ne zaman etki eder?

Göz altı ışık dolgusu uygulandıktan sonra hyalüronik asidin homojen bir şekilde yayılmasıyla etkisini göstermeye başlar. Ancak işlem uygulandıktan on gün sonra daha net görülmeye başlanmaktadır.

Kimler gözaltı ışık dolgusu yaptıramaz?

Göz altı ışık dolgusu işlemini birçok kişi yapabilmektedir. Ancak belli enfeksiyon durumlarında ve 12 yaşından küçük çocuklara yaptırılamaz. Bunların yanında dolgu maddesindeki maddelere alerjisi olan kişiler de bu dolgu işlemini yaptıramaz.

Gözaltı ışık dolgusu acılı bir işlem mi?

Göz altı ışık dolgusu işlemi yapılmadan önce dolgunun yapılacağı yere anestezi yapıldığı için işlem sırasında acı hissedilmemektedir.

Gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde hangi madde var?

Göz altı ışık dolgusu içerisinde vücutta da üretilen hyalüronik asit bulunmaktadır.

 

 

Yazar: Perçin Serhat Yergin

Perçin Serhat Yergin