Gıdı Liposuction

Gıdı Liposuction

Gıdı liposuction, son yıllarda estetik cerrahi dünyasında hızla popülerlik kazanan bir uygulamadır. Pek çok kadın, daha sıkı ve genç görünümlü bir çene hattına sahip olmak için bu yönteme başvurmaktadır. Peki, gıdı liposuction nedir ve bu işlem neden bu kadar popüler hale geldi? Bu yazımız gıdı liposuction ile ilgili bu ve diğer çok merak edilen sorulara odaklanıyor.

Gıdı Liposuction Nedir?

Gıdı liposuction ya da diğer bir ifade ile gıdıdan yağ aldırma, boyun ve çene altı bölgemizde birikmiş yağın cerrahi yöntemlerle alındığı bir estetik operasyondur. Bu işlem, özellikle gıdı bölgesinde oluşan sarkmaların ve fazla yağ birikimlerinin giderilmesi için tercih edilir.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı liposuction işlemi, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrahımız, ihtiyacımıza göre belirlediği bölgeye ince bir kanül (tüp) yerleştirir ve bu kanül vasıtasıyla yağ hücrelerini vakumla çeker. İşlem genellikle 1-2 saat arasında sürer. Aktif International hastanelerinde geleneksel liposuction yerine çok daha pürüzsüz ve mükemmel bir sonuç almayı mümkün kılan vaser liposuction yöntemi kullanılmaktadır.

Gıdı Liposuction Sonrası

İşlem her ne kadar basit bir işlem olsa da gıdı liposuction sonrası süreç de yine merak konusudur. İşlemden sonra gıdı bölgemizde ödem, morluk ve hafif bir ağrı olabilir. Bu belirtiler genellikle birkaç gün içinde azalacaktır.

İyileşme sürecimiz devam ederken başımızı yüksekte tutmamız ve çok fazla boyun hareketi yapmaktan kaçınmamız önemlidir.

Alkol, ağır fiziksel aktiviteler ve aşırı sıcak ortamlardan da mutlaka uzak durmalıyız.

İlk hafta çiğnemesi çok sor olmayan lifli gıdalar yememiz de iyileşme sürecimizi olumlu yönde etkileyecektir.

Gıdı Liposuction İyileşme Süresi

İyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, ancak genellikle işlem sonrası bir hafta içerisinde normal aktivitelerimize dönebiliyor oluruz.

Gıdı Liposuction Sonrası Kaç Gün Korse Kullanılır?

Gıdı liposuction sonrası, ödem ve şişliğimizi azaltması ve iyileşmeyi hızlandırması amacıyla genellikle 1-2 hafta boyunca medikal korse kullanılması tavsiye edilir.

Sonuçlar Kalıcı Mı?

Gıdı liposuction ile alınan yağ hücreleri geri gelmez. Ancak, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeyi kilo alırsak elbette gıdı bölgemizde yeni yağ birikimleri olabilir. Bu nedenle, işlemden sonra dengeli bir diyet ve düzenli egzersizle ameliyatla elde ettiğimiz sonuçların kalıcılığını desteklememiz önemlidir.

İşlem Riskli Mi?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi, gıdı liposuction’da da bazı riskler bulunmaktadır. Enfeksiyon, kanama, sinir hasarı veya düzensiz cilt konturları bu risklere örnektir. Ancak, deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında bu riskler minimuma indirilir.

Gıdı liposuction ve tüm diğer sorularınız için Aktif International hastanelerinde her biri son derece deneyimli cerrahlarımızdan randevu alarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Yazar: Aliye Ceyla Özbayoğlu

Aliye Ceyla ÖZBAYOĞLU