Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Son yıllarda belirgin ve ince yüz hatlarına sahip olmak moda haline geldi. Bundan dolayı yuvarlak hatlara sahip olan kişiler elmacık dolgusu gibi estetikler yaptırmaktadır. Elmacık dolgusu, yanakların hemen göz yanlarında biten kısma dolgu enjekte edilerek yapılan bir işlemdir. Genellikle ince bir yüz hattına sahip olmak isteyen insanların başvurduğu bir estetik operasyon denilebilir.

Yanakların daha belirgin görünmesini sağlayan bu dolgu yüzün daha genç ve daha gergin bir hal almasını sağlar. Aslında elmacık kemikleri operasyonu genç görünmek isteyen insanların da tercihleri arasında yer alıyor. Dolgu sayesinde yanaklarda ve göz çevresinde bir gerilme yaşanır. Bu gerilme sayesinde göz çevresine oluşan kırışıklıklar ortadan kalkmaya başlar. Bundan dolayı yüzde genç bir görünüm oluşur.

Özellikle son yıllarda estetikte dolgunun yeri çok başka bir seviyeye geldi denenebilir. Çünkü estetiğe olan ilgi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Aynı zamanda estetik yaptırmak eskisi gibi yanlış görülen veya utanılacak bir durum olmaktan çıktı. Bu da insanların daha rahat olmasına yardımcı oluyor. Birçok estetik operasyon bundan dolayı çok fazla yapılmaya başlandı. Bunlar arasında elmacık dolgusu en önde gelenler arasında yerini alıyor.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusunun yapılmasının birçok sebebi vardır. Ancak bu sebepler kişiden kişiye değişir. Kimi insan daha genç görünmek için yaparken kimisi de daha zayıf bir yüze sahip olmak için yaptırmaktadır. Yani bu amaca göre değişir. Ancak bu demek değildir ki farklı uygulamalar yapılır. Elbette uygulama şekli aynı oluyor ancak uygulanan dolgu maddesi miktarı daha farklı olabiliyor. Yani bu tamamen hastanın nasıl bir görünüm istediğine göre değişiyor. Bu yüzden burada hastanın kararı ve tercihi önemlidir.

Eğer siz de elmacık kemiği dolgusu yaptırmak istiyorsanız, Üsküdar Özel Aktif International Üsküdar Hastanesi doktorlarına muayene olabilir operasyon sürecinizi başlatabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği operasyonunda en çok merak edilen konulardan birisi ise nasıl yapıldığı yönündedir. Birçok insan bu operasyonun acılı ve zor olduğu düşüncesinde olabilir. Ancak bu durum böyle değildir. Düşünülenin tersine kolay gerçekleştirilen ve çok ağrılı olmayan bir operasyon denilebilir.

Elmacık kemiği dolgusu operasyonunda bazı aşamalar yoluyla bu dolgu gerçekleştirilir. Operasyon öncesinde elmacık kemiğine işlem yapılırken acı olmaması için anestezi kremi sürülür. Kremin etkisini göstermesi genellikle yarım saat içinde olması gerekir. Hasta yanaklarda uyuşma hissettiği zaman küçük iğneler yardımıyla belirlenen miktarda dolgu elmacık kemiği bölgesine enjekte edilmeye başlanır. Yavaş yavaş yapılan bu işlem çok dikkat isteyen bir işlemdir. Çünkü her iki yanağa da aynı oranda ve doğru kısımlara dolgu yaptırmak gerekir. Aksi takdirde yüzde asimetrik görüntü oluşturabilir. Yüze dolgu yapıldıktan sonra işlem sonra erer.

Elmacık Kemiği Dolgusu Şişliği Nasıl Geçer?

Elmacık kemiği dolgusu sonrasında yüzde şişlik ve ödem görülmesi olağan bir durumdur. Ancak bu durum kalıcı bir durum değildir. İşlem yapıldıktan sonra yüz tipine göre farklı şekilde şişlikler görülebilir. Hatta bazı hastalarda bu durum hiç görülmeye de bilir. İşlem sonrasında on gün içerisinde şişliğin tamamen gittiğini bilmek gerekir. Ancak bu durum kişiden kişiye değişiklik de gösterebilir. Bu da geç iyileşen hastalar için endişe verici olabilir. Endişe etmemek en doğrusudur. Çünkü herkesin farklı yüz tipine sahip olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında eğer şişlik uzun süre geçmiyorsa yüze soğuk maddeler koyulabilir. Buzla ya da soğuk su torbaları ile yüze hafif baskılar yapılabilir.

Aynı zamanda soğuk baskının yanında yüze çeşitli masajlar da yapmak mümkündür. Yüzünüze çok baskı yapmadan dolguya fazla baskı uygulamadan yavaş hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzde rahatlama gerçekleşir ve dolgu daha güzel bir görünüm sağlar. Ancak yüzümde şişlik ve ödem hala geçmiyor diyorsanız mutlaka doktorunuza danışınız.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

Yüzünüzün en güzel halini alması ve yüzünüzün oturması bir hafta veya on gün içinde tamamen gerçekleşmesi gerekiyor. Bu süre zarfında yüzünüzde şişme ve ödem görülmesi çok doğaldır. Çünkü yüze aniden yabancı bir madde giriyor ve yüzünüzün alışması zaman alabiliyor. Aynı zamanda iğnelerin açmış olduğu yaralar da şişlik yapabilir.

Bunun yanında yüzün oturması için neler yapılabilir gibi birçok soru akıllara takılabilir. Yüzünüzün hızlı bir şekilde oturmasını istiyorsanız yüzünüze soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bu yüzünüzün rahatlamasına yardımcı olacaktır. Bir diğer yöntem ise yüzünüze yavaş hareketlerle masaj yapmaktır. Masaj yüzün rahatlamasına ve yavaş yavaş eski haline dönmesine yardımcı olur. Bu işlemler yapıldıktan sonra yüzünüzün dolgu ile daha iyi göründüğünü ve oturduğunu göreceksiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne İşe Yarar?

Elmacık kemiği dolgusu birçok insanın yanak bölgesinin daha belirgin görünmesine yardımcı olan bir tekniktir. Elmacık kemiği dolgusu sayesinde yüzünüzde daha keskin ve daha çekici bir ifade oluşur. Bu da daha diri bir cilde sahipmiş hissi yaratır. Aynı zamanda ince bir yüz hattına sahip olmaya yardımcı olur. Yüksek yanaklar ve içe çökmüş çene hattına sahip olmanızı sağlıyor.

Elmacık kemiği dolgusu sayesinde yüzünüz daha zayıf ve daha sağlıklı görünür. Aynı zamanda elmacık kemiği yüzünüzün gerilmiş gibi görünmesini sağlıyor. Gerilmiş bir cilt genç bir görünüm sağlamanıza yardımcı oluyor. Elmacık kemiği dolgusu hem gençler hem de yaşı ilerlemiş birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Eritilir?

Elmacık kemiği dolgusu yaptırıldığı gibi dolguyu eritme imkanı da bulunuyor. Bu işlem çoğu kişi tarafından zor ve ağrılı olarak bilinen bir işlemdir. Ancak yanlış bilenen bir bilgi olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü işlem bir saat içerisinde ağrısız bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bunun için doktorunuza başvurup dolgunuzu eritmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Peki bu işlem nasıl gerçekleşiyor? Elmacık kemiği dolgusu yapılırken yüze zarar vermeyen bir madde enjekte ediliyor. Eritirken ise bu maddeyi eritecek ve yüze zarar vermeyen bir madde dolgu üzerine işleniyor. İşlem öncesinde iğne acısı hissedilmemesi için yüze anestezi kremi sürülüyor. Yüz hissiz bir hale geldikten sonra dolgu üzerine, dolguyu eritecek madde ince iğneler yardımıyla enjekte ediliyor. Bu sayede dolgu maddenin etkisiyle erimeye başlar ve istenen görünüm sağlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Elmacık kemiği dolgusu kaç günde oturur?

Elmacık kemiği dolgusu genel itibariyle bir haftada veya on günde iyileşmesi mümkün olan bir işlemdir. Ancak bu biraz daha uzayabilir veya kısa sürebilir. Çünkü burada kişiden kişiye durumun değiştiğini unutmamak gerekir.

Elmacık kemiği dolgusu kaç ml kullanılır?

Elmacık kemiği dolgusu ml olarak kişinin isteğine göre değişiklik gösterir. Çünkü bazı hastalar çok belirgin bir görünüm istediklerinde daha fazla dolgu enjekte ediliyor. Bazı hastalar ise az dolguluk istediği için az dolgu enjekte ediliyor.

Elmacık kemiği dolgusu ne kadar süre kalır?

Elmacık kemiği dolgusu 1 sene veya altı ay arasında kalıcılık gösterir.

Elmacık kemiği dolgusu nerede yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu özel hastanelerde gerçekleştirilen bir işlemdir.

Elmacık kemiği dolgusu nereye yapılır?

Dolgu işlemi elmacık kemiği bölgesi denilen gözaltının hemen bitiminde yer alan yanağa yapılır.

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları ne kadar?

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

Yazar: Ümran Muslu

Ümran MUSLU