Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı

Yaşlandıkça cildimiz elastikiyetini kaybeder. Boyun bölgesi, bu elastikiyet kaybının en belirgin olduğu bölgelerden biridir. Kilo alımına bağlı olarak boyun bölgemizde yağ dokuları oluşabilir, yoğun kilo alımı sonrası kilo kaybetmemiz halinde boyun bölgemizde sarkmalar oluşabilir. Yaşlanmaya bağlı olarak boyun çizgilerimiz belirgin hale gelebilir. Tüm bunlar genel görünümümüzü olumsuz etkileyenler durumlardır ve bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterir.

Ancak elbette bu görüntüyle yaşamak zorunda değiliz. Boyun germe ameliyatı, bu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak bize daha genç ve taze bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Ameliyatın nasıl yapıldığı, anestezi türü, ameliyat süresi ve diğer merak edilen sorulara birlikte bakalım.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı, genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sırasında cerrahımızın uygun noktalardan açacağı kesilerle sarkmış olan fazla derimiz çıkarılır. Eğer yağ dokusu fazlalığı varsa liposuction yöntemi ile bu yağlar da alınabilir. Fazla deri çıkarıldıktan sonra alttaki kas dokumuz sıkılaştırılır ve yağ birikintileri ortadan kaldırılır. Cerrahımız son kontrolleri yaptıktan sonra estetik dikişlerle kesileri kapatır ve ameliyatımız tamamlanmış olur.

Kimler Ameliyat İçin Uygundur?

Eğer sizin de aşağıdakilere benzer şikâyetleriniz varsa boyun germe ameliyatı için uygun bir aday olabilirsiniz.

  • Cildi boyun bölgesinde sarkan veya gevşek olanlar.
  • Boyunda belirgin yağ birikintileri olanlar.
  • Sağlıklı ve ameliyat sonrası iyileşme sürecine hazır olanlar.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Boyun germe ameliyatı sonrası, birkaç gün süren bir iyileşme süreci gereklidir. Ameliyat sonrası genellikle bir hafta içinde günlük aktivitelere dönebiliyor olacağız.

Ödem, morluk ve hafif ağrı, ameliyat sonrası yaygın olarak görülen belirtilerdendir. Ödemin atılmasını kolaylaştırmak için bol sıvı tüketmeliyiz. Morarmalar için ise doktorumuzun önereceği morarma tedavi edici jelleri kullanabiliriz. Şişlik ve morarma belirtilerimiz birkaç gün içinde azalacaktır.

Eğer ameliyat olmayı düşünüyorsanız ancak hala bazı sorularınız varsa daha detaylı bilgi için Aktif International hastaneleri ile iletişim kurarak deneyimli cerrahlarımızdan randevu alabilirsiniz.