Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Nedir ?

Gözlere çekiklik vermek ve aşağı doğru sarkan göz yapısını değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir girişimdir. Bayan ve erkek hastalarımızda tercih edilebilir. Hafif yukarı doğru çekik gözler sayesinde yüzde daha canlı bir ifade oluşturulup gözlerdeki yorgunluk ifadesi giderilmiş olur.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi

Üsküdar Özel Aktif International Üsküdar Hastanesi olarak badem göz estetiği isteyen hastalarımızla birebir ön görüşmemizi sağlıyoruz. Hastamızın bu ameliyattan beklenti ve isteklerini öğrendikten sonra doktorumuzun muayenesi sonrasında ameliyat planlamamızı yapıyoruz.

Badem Göz Ameliyatı

Badem göz ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Ameliyathane koşullarında ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında süren Plastik Cerrahi doktoru tarafından yapılan bir ameliyattır. Göz bölgesinin dış kenarları kemiğe sabitlenir. Gözler daha çekici bir görünüme kavuşur. Ameliyat sonrasında hastalarımızı rahatlıkla taburcu ediyoruz. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından ameliyattan sonra dikiş alınmaz. Göz bölgesinde minimal derecede ağrı olabilir. Ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Hastalarımız günlük yaşantılarına rahatlıkla dönebilir.

Badem Göz Ameliyatının Kalıcılığı

Badem Göz Estetiğinin kalıcılığı kişiden kişiye ve cerrahi tekniğe bağlı olarak ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir. Yaşlanma devam eden bir süreç olduğundan göz bölgesinde yer çekiminin de etkisiyle deformasyonlar olabilir. Badem göz ameliyatı sayesinde daha dinamik ve enerjik görünümler elde edilir.

 

Yazar: Halil İbrahim Kanlıkama

Halil İbrahim Kanlıkama